گرافن ماده چیست؟

گرافن ماده قوی ترین و باریکترین یافت تا کنون است. نازک چون گرافن از اتم های کربن از کریستال دو بعدی ضخامت یک اتم تشکیل شده است. اگر چه نازک به شدید اما بسیار متراکم، حتی کوچکترین اتمی اندازه هلیوم نه آن نفوذ می تواند.

گرافن چیست؟ گرافن لانه زنبوری فیلم مسطح با sp2 روش از اتم های کربن تشکیل شده است. پس از آن نیز به نام تک اتمی لایه های گرافیت آن مواد quasi-two-dimensional با ضخامت یک لایه اتمی است. ضخامت آن حدود 0.335nm است، با توجه به روش های مختلف تولید وجود دارد مختلف یو پی اس و فراز زندگی، معمولا در جهت عمودی ارتفاع حدود 1nm عرض افقی مورد 10nm به 25nm، علاوه بر تمام کربن (کریستال صفر بعدی fullerenes، نانولوله های کربنی یک بعدی, سه بعدی به گرافیت).

مدتها قبل از اینکه فیزیکدان در تئوری، پیش بینی quasi-two-dimensional کریستال خود ترمودینامیکی طبیعت بی ثباتی در دمای اتاق می شود به سرعت تجزیه یا فر، وجود دارد پس آن به تنهایی وجود می تواند.

تا سال انگلیسی دانشگاه منچستر فیزیکدان آندری گوهر و کنستانتین Shuo Luofu جدید، با روش سلب میکرو مکانیکی با موفقیت از گرافن گرافیت تایید کرد که این تنهایی، می تواند برای گرافن پژوهش وجود دارد جدا شروع به فعال باشد, این دو نیز موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک 2010.

امیدوار کننده ترین استفاده از گرافن جایگزینی سیلیکون ساخت ترانزیستور فوق العاده مینیاتور برای تولید سوپرکامپیوترها آینده است. با استفاده از گرافن به جای سیلیکون، پردازنده کامپیوتر صدها بار سریعتر اجرا می شود.

علاوه بر این، گرافن تقریبا به طور کامل شفاف، فقط 2.3 درصد نور را جذب. از سوی دیگر بسیار متراکم، حتی کوچکترین گاز مولکول (هلیوم) نفوذ می باشد. این ویژگی های ایده آل برای استفاده به عنوان محصول الکترونیکی شفاف مانند صفحه نمایش لمسی شفاف نور ساطع پانل و پانل های خورشیدی را.

به عنوان نوع جدیدی از نانومواد با هدایت قوی ترین و قوی ترین و فراهم کردند گرافن به عنوان "طلای سیاه" و "پادشاه مواد جدید" شناخته می شود، دانشمندان حتی پیش بینی که اراده گرافن "به طور کامل تغییر 21st قرن" به مجموعه ای خاموش است پدیده جهانی تکنولوژی جدید مخل و انقلاب صنعتی جدید.