محصولات کاربردی گرافن به دو دسته تقسیم می شوند

اول، مشخصات مواد گرافن

در حال حاضر جهان تعریف دقیقی از گرافن نیست. 2004 دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا، آندره هیم و کنستانتین نورفولکف، گرافن یکنواخت را یافتند. آنها در سال 2010 جایزه نوبل فیزیک را برای تحقیق عالی خود در زمینه مواد گرافن اهدا کردند. بنابراین، گرافن اولیه فقط به یک لایه اتم کربن از ساختار تک ماده جدید اشاره دارد، تنها یک ضخامت اتم کربن ماده دو بعدی است. با این حال، مطالعات پیروی نشان می دهد که از ماهیت الکتریسیته دو، سه و حتی ده لایه اتم های کربن دارای خواص فیزیکی ویژه خود هستند، ضخامت فعلی 10 لایه اتم کربن در ورق مواد گرافیت گرافن تعریف شده است. استدلال به تدریج توسط دانشگاهیان به رسمیت شناخته شده است. کمیته استاندارد سازی اتحادیه متالسالن اخیرا تاسیس شده است که ضخامت 10 لایه اتم کربن در این ماده متعلق به محدوده گرافن است.

گرافن مواد جادویی است، تا زمانی که اضافه کردن کمی به مواد دیگر ممکن است یک اثر جادویی داشته باشد، ارزش بخش مواد "فوق العاده مواد". گرافن نه تنها "باریک ترین، قویترین"، بلکه به عنوان یک هدایت حرارتی، بهتر از هر اثر حرارتی دیگر است. با استفاده از گرافن، دانشمندان می توانند طیف وسیعی از مواد جدید با خواص ویژه را توسعه دهند. به علت مقاومت بسیار کم آن، مهاجرت الکترون بسیار سریع است، انتظار می رود که برای تولید چیپ های نازکتر و سریع تر، جایگزین سیلیکون شود. از آنجا که گرافن اساسا یک هادی شفاف و خوب است، همچنین برای ساخت صفحات لمسی، صفحات نور و حتی سلولهای خورشیدی مناسب است. خازن های بزرگ و تراشه ها تمرکز جهان را بر روی مطالعه میدان گرافین، بلکه آینده از نقطه اوج پیشرفت انقلابی گرافن است. کاربرد گرافن باید فرایندی باشد که از انتهای پایین تا انتهای بالا گسترش یابد. استفاده از برنامه های کاربردی پایین هدایت گرافن در دو تا سه سال گذشته افزایش می یابد و استفاده از سلول های فتوولتائیک و جایگزینی تراشه های تراشه سیلیکون هنوز هم طول می کشد. "

دوم، گرافن ساخته شده است

محصولات عملی گرافن به دو دسته تقسیم می شوند: فیلم گرافین و پودر گرافن. روش های زیادی برای آماده سازی گرافن در آزمایشگاه وجود دارد (شکل زیر را ببینید). با این حال، روش تولید انبوه گرافن عمدتا دو نوع است: یکی استفاده از رسوب بخار شیمیایی در سطح فلز برای رشد یک لایه نرخ بسیار بالا است، منطقه بزرگ از مواد فیلم گرافن؛ یک گرافیت طبیعی از طریق فیزیکی و شیمیایی است. روش خرد کردن، تشکیل پودر گرافن. پودر گرافین به نظر می رسد یک پودر بسیار خوب سیاه و سفید. پودر گرافن داخلی و فیلم گرافین با ظرفیت تولید انبوه مجهز شده است، انتظار می رود که یک سری از برنامه های کاربردی گرافنی در سطح گسترده ای در حال گسترش باشد. فرایند تولید پودر گرافن، تحقیق و توسعه، فن آوری و تجهیزات بسیار مهم به عنوان یک ماده با تکنولوژی بالا، تولید هزینه های کار بسیار کوچک است. ظرفیت تولید سالانه 50 تن از پودر گرافن، فرایند تولید فقط چند کارگر است.