روش جدید می تواند ابررسانایی گرافن را بیدار کند

یک تیم بین المللی به تازگی گزارش جدیدی را منتشر کرده است که "برانگیختگی" ابررسانایی گرافن را تشدید می کند و اگر تکنولوژی بالغ شود، این امر به طرز چشمگیری گستره کاربرد این مواد را گسترش می دهد، یک تیم بین المللی اخیرا در نشریه علمی بریتانیا Nature Newsletter منتشر شده است. این

گرافن یک ماده دو بعدی است که از یک ماده گرافیت جدا شده و تنها از یک لایه اتم کربن تشکیل شده است. این نازک، سختی، هدایت، هدایت حرارتی و سایر خواص دارد، صنعت امید زیادی برای نسل جدید مواد دارد. دانشمندان همیشه اعتقاد دارند که این ماده می تواند ابررسانایی داشته باشد، اما راهی برای تایید پیدا نکرده است.

محققان دانشگاه کمبریج، انگلستان و دیگر موسسات گرافن و مواد ابررسانای اکسید کریستال پراسئودیمیوم سریم "با این آزمایش،" بیدار شدن "ابررسانایی گرافن" خواب ". آزمایشات نشان می دهد که مینا ابررسانایی را از خارج نشان نمی دهد. نقش "پراسئودیمیوم سریم اکسید" تنها به عنوان یک ماده کمکی برای تحریک ابررسانایی ذاتی گرافن است.

ابررسانایی به پدیده اشاره دارد که بعضی از مواد به طور کامل تحت شرایط خاصی کاملا از بین می روند و جریان بدون افت و خیز شدن انرژی و انرژی در جریان است. پدیده ابررسانایی در صنایع الکترونیک طیف گسترده ای از چشم اندازها را دارد، اما تکنولوژی مربوطه از کاربرد عملی گسترده در مقیاس بزرگ، مشکلات زیادی برای غلبه بر آن وجود دارد.

گرافن به عنوان یک ابررسانایی، تخیل زیادی را باز می کند. به گفته محققان، پس از اینکه گرافن می تواند برای ساخت ابر رایانه ها و غیره استفاده شود، "جلا" می شود.