چگونه گرافن به توسعه فناوری باتری کمک می کند؟

در اواخر ماه نوامبر 2015، یک گزارش بالا در مورد تجهیزات ارتباطات آخرین محصولات خود را منتشر کرد. این محصول از گرافن به عنوان یک ماده باتری استفاده می کند، زمان شارژ را تا حد زیادی کاهش می دهد، ظرفیت شارژ باتری را بهبود می بخشد. این گزارش در یک سقوط باعث توجه همه و توجه جامعه به گرافن به ارتفاع جدید شد.

گرافن چیست؟

از دایرة المعارف بایت، می توانیم بدانیم:

1. گرافن (گرافن) از مواد گرافیتی استخراج شده است که از اتمهای کربن تنها یک لایه ضخامت اتمی دو کریستال دو بعدی تشکیل شده است.

2. گرافن باریک ترین ماده است، اما همچنین قوی ترین ماده است، قدرت شکست را از بهترین فولاد حتی بیشتر از 200 بار. در عین حال، انعطاف پذیری بسیار خوبی دارد، کشش می تواند به 20٪ برسد. این باریک ترین، بالاترین قدرت مواد است.

3. گرافن در حال حاضر در باریکترین، بزرگترین قدرت، قوی ترین هدایت حرارتی نوع جدیدی از نانو مواد است. گرافن به نام "طلای سیاه" نامگذاری شده است.

به عبارت دیگر، گرافن یک مقیاس نانومتری از مواد بزرگ، با قدرت بالا، انعطاف پذیری بالا و هدایت بالا و خواص دیگر است.

گرافن به عنوان یک نانومواد، تصور می کند که ممکن است یک نامزد برای تولید مواد آسانسور فضایی باشد. حتی در Encyclopedia بایو، خواص الکتریکی گرافن تنها بخشی از عملکرد آن است. اگر در نقطه سوم "به هر حال" اشاره ای به هدایت بالای آن نباشد، فقط از تعریف گرانش و باتری، یافتن ارتباط بسیار دشوار است.

با این حال، نانومواد طبقهی دنیایی هستند که انسانها ندارند، و عقلانی که ما از جهان ماکروسکوپی بدست می آوریم، به خوبی در جهان میکروسکوپی تولید نمی شود.

اگر نانو گرانیت گرافن می تواند عملکرد باتری را برای کمک به بهبود بخشد، شما باید اصل را از باتری تجزیه و تحلیل کنید.

دوم، رابطه بین مواد الکترود و ظرفیت باتری

ما می دانیم: از نقطه نظر میکروسکوپی از شارژ باتری و روند تخلیه، در واقع، کاتیون در الکترود "موزاییک" و "خاموش" روند است. بنابراین، حفره های بیشتری در مواد الکترود، روند سریعتر این روند است. در نقطه نظر کلان عملکرد شارژ باتری و تخلیه سریعتر است.

ریز ساختار گرافن یک شبکه از اتم های کربن است. با توجه به لایه محدودیت (تنها ضخامت یک لایه اتم)، حرکت کاتی محدود است. در عین حال به علت ساختار شبکه، ساخته شده از مواد الکترود گرافن نیز دارای حفره های کافی است.

از این نقطه نظر، گرافن بدون شک یک ماده الکترود بسیار خوبی است.

به گفته محققان موسسه پلی تکنیک Rensselaer در نیویورک، ایالات متحده نشان می دهد که استفاده از گرافن به عنوان یک ماده اولیه نمونه باتری، سرعت شارژ و تخلیه 10 برابر باتری لیتیوم یون است.

سوم، وضعیت تحقیق گرافن

دانشگاه پوردو (دانشگاه پوردو) از طریق روش جدید و ساده تر برای ایجاد فن آوری مواد نانو الکترودهای مطالعه می کند. دانشگاه تحقیقات نشان می دهد که استفاده از نانو مواد در باتری، ظرفیت شارژ باتری و سرعت شارژ و تخلیه را افزایش می دهد.

در حال حاضر، سامسونگ الکترونیک کره جنوبی نیز در سطح سیلیکون قرار دارد تا تحقیقات مواد انزو بر روی سیلیکون پوشش داده شده با گرافن پوشش داده شود. اگر این مطالعه موفق باشد، عمر باتری لیتیوم یون به بیش از 2 برابر افزایش خواهد یافت.

این مطالعه خلاصه ای از مزایای استفاده از مواد پایه سیلیکون و ظرفیت شارژ بزرگ مواد گرافن را دربر می گیرد و تمرکز بر نحوه پردازش گرافن روی مواد بر پایه سیلیکون است.

محققان سامسونگ به طور موثر سطح سطح آند را با پوشش پوشش گرافنی روی سطح الکترود کاربید سیلیکون پوشش داده اند. در همان زمان با کاتد مورد استفاده در ترکیب اکسید کبالت لیتیوم، به طوری که شارژ باتری در واحد حجم چگالی انرژی از روغن بزرگتر، زندگی آن نیز به فروش در بازار اتوبوس باتری های لیتیوم یونی 1.5-1.8 افزایش یافته است بار.