گرافن کمک می کند تا برای جلوگیری از فولاد از سایش،

اختراع فن آوری جدید است که با استفاده از گرافن به فولاد جلوگیری از سایش، محقق هندی و شریک زندگی خود را.

فولاد کهبه یک مشکل بزرگ در صنعت خودرو است. اگر چه پوشش داده شده با رنگ، آسان به خراش است و کروم به سپر استفاده می شود. این فرآیند شامل افزودن مواد شیمیایی سمی

برای حل این مشکل، استاد شیمی بوفالو SUNY Sarbajit Banerjee و دانشجوی دکترا رابرت دنیس توسعه کامپوزیت پلیمری شامل گرافن

گرافن لایه اتم های کربن، آن الکتريکی هیدروفوبیک و قوی است. این ویژگی اجازه می دهد فولاد واکنش الکتروشیمیایی آهن کهبه آهن در حالی که آن را به معرض آب را کاهش می دهد.

محققان دو ارسال پوشش کامپوزیت به پوشش آن به فولاد استفاده می شود و سپس آن را در آب نمک submerged. در آب و هوای زمستان معمولی مخلوط نمک آب و نمک و برف متفاوت است و پس از آن بسیار موثر است به عنوان یک جایگزین بسیار ضعیف محیط زیست یک ماشین برخورد خودرو.

در ابتدا، ورق فلزی روکش لاکی فقط چند روز در آب نمک جان سالم به در. با این حال، با تنظیم تمرکز و پراکندگی گرافن اضافه شده, Banerjee و دنیس لاک الکل زدن در این محیط برای ماه نگه می دارد.

Banerjee گفت: او می خواهد برای اضافه کردن چیزی به پوشش است که تشخیص تغییرات در pH آب نزدیک خش و با آب در راه است که مهر و موم ترک واکنش نشان می دهد.

اگر چه این فن آوری راه درازی از تجاری سازی، برخی از شرکت های بزرگ در صنعت فولاد نیز علاقمند به شرکت در مطالعه به خصوص تاتا استیل، که در حال حاضر آزمایش Banerjee را تامین مالی شده است. دو دانشمند همچنین 50.000 دلار در کمک های مالی از ایالت نیویورک موسسه برای پیشگیری از آلودگی دریافت کرد.

در اطلاعیه مطبوعاتی Banerjee گفت: رنگ می تواند تولید شده با استفاده از تجهیزات موجود در کارخانه فولاد محلی.

بر خلاف hexavalent کروم که به پوشش ضربه گیر و برخی از موتور استفاده می شود زیرا اتم کربن است و نه نیاز به استفاده از اسیدهای قوی و ایمن در طول روند گرافن غیر سمی است. این دلایل گرافن ماده جادویی برای آینده قطعات را.