ویژگی های گرافن و کاربرد آن

اول، گرافن مشخصات مواد

در حال حاضر جهان تعریف روشنی از گرافن نیست. 2004 انگلیسی دانشگاه منچستر دانشمندان آندری Heim و کنستانتین Norfolkov monolayer گرافن (گرافن) در بر داشت. آنها 2010 جایزه نوبل در فیزیک را برای تحقیقات عالی کار بر روی موتورهای مولکولی مواد اهدا شد. بنابراین گرافن اولیه تنها تک لایه از اتم های کربن از ساختار تک مواد جدید اشاره به ضخامت اتم کربن یک ماده دو بعدی است. با این حال، پیگیری مطالعات نشان می دهد که، از ماهیت الکتریکی دو و سه، و حتی ده لایه های اتم های کربن نیز فيزيکی خود ویژه, ضخامت فعلی 10 لایه های اتم های کربن در ورق مواد گرافیت تعريف گرافن استدلال است که به تدریج توسط دانشگاهیان شناخته شده است. تازه ایجاد چین Metalsene اتحادیه استاندارد کمیته این است که ضخامت لایه 10 اتم های کربن در مواد متعلق به طیف گرافن یافت.

گرافن است مواد جادویی، تا زمانی که افزودن کمی به مواد دیگر ممکن است اثر جادویی، ارزش مادی بخش "فوق العاده مادی." گرافن نه تنها "باریکترین، قوی ترین"، به عنوان هادی حرارتی بهتر از هر ماده دیگری را اثر حرارتی است. با استفاده از گرافن دانشمندان می تواند طیف وسیعی از مواد جدید با خواص ویژه توسعه. به دلیل مقاومت آن بسیار پایین انتقال الکترون است بسیار سریع آن انتظار می رود به توسعه تراشه نازک تر, سریعتر رسانا جایگزین سیلیکون مورد استفاده قرار گیرد. مناسب برای ساخت صفحه نمایش لمسی شفاف نور صفحات و حتی سلول های خورشیدی نیز از گرافن اساسا هادی شفاف، خوب است. سوپر خازن و چیپس، جهان تمرکز در مطالعه زمینه گرافن بلکه آینده اوج پیشرفت انقلابی گرافن است. استفاده از گرافن می باید یک فرایند است که از کم پایان به پایان بالا. استفاده کم پایان برنامه های کاربردی از هدایت گرافن را در دو یا سه سال گذشته و استفاده از سلول های فتوولتائیک و جایگزین سیلیکون تراشه تراشه منطقه، هنوز طول می کشد زمان طولانی. "

دوم، ساخته شده از گرافن

محصولات عملی گرافن به دو دسته تقسیم می شوند: گرافن فیلم و گرافن پودر. راههای زیادی برای آماده سازی گرافن در آزمایشگاه وجود دارد (نگاه کنید به تصویر زیر). اما راه توليد انبوه گرافن عمدتا دو نوع است: یکی این است که استفاده از روش تبخیر شیمیایی در سطح فلز به رشد تک لایه نرخ است بسیار بالا، بزرگ منطقه از گرافن فیلم مواد; یکی گرافیت از طریق فیزیکی و یا شیمیایی روش خرد کردن تشکیل پودر گرافن است. پودر گرافن شبیه به پودر سیاه و سفید بسیار زیبا. فیلم پودر و گرافن گرافن داخلی با ظرفیت تولید انبوه مجهز، انتظار می رود برای سری صنعتی کاربرد گرافن خواهد شد بزرگ رول کردن. به عنوان مواد با تکنولوژی بالا، فرایند تولید پودر گرافن، تحقیق و توسعه، تکنولوژی و تجهیزات بسیار مهم تولید هزینه های نیروی کار است بسیار کوچک است. ظرفیت تولید سالانه 50 تن از گرافن پودر کسب و کار، فرآیند تولید چند کارگران تنها.

سوم، استفاده از گرافن

1 استفاده از گرافن فیلم

تلفن همراه لمسی روی صفحه نمایش شروع ضربه اول از گرافن فیلم برنامه. فیلم گرافن را در نقطه درخشان در سال 2014 در منطقه روی صفحه نمایش لمسی 2015 نمایش قابل انعطاف سایش الکترونیکی دستیابی به موفقیت خواهد شد وجود دارد. بنا به آمار، تولید صفحه نمایش لمسی دستگاه تلفن همراه در سال 2015 36 میلیون متر مربع برسد. همچنین این فضای بازار گرافن ایتو فیلم تا حدودی نشان می دهد. 2016 شرکت های داخلی و خارجی ممکن است در دستیابی به موفقیت در سلول های خورشیدی انعطاف پذیر، 2017 ممکن است کاربرد در مقیاس بزرگ در زمینه علوم و تکنولوژی. "آن که گرافن فیلم مواد در زمینه های پزشکی بوده است نیز ساخته پیشرفت ارزیابی بهتر قابل درک است.

2 استفاده از پودر گرافن

اصطلاح "پودر گرافن"، در واقع تک لایه از گرافن و چند لایه پودر مخلوط گرافن است. کاربرد آن هم بسیار گسترده است.

، پودر گرافن به کابل، اضافه خواهد شد تا حد زیادی بهبود عملکرد مواد رسانا، حاشیه سود کابل را نیز بهبود یافته، چشم انداز بازار بسیار بزرگ است.

ب، پودر گرافن به جای پوشش ضد زنگ روی اکسید گرافن می تواند جایگزین قطعات 50 اکسید روی، که بدان معنی است که اگر در آینده با گرافن به جای اکسید دو زنگ و ضد خوردگی پوشش در هر تن هزینه 1000-2000 یوان را کاهش می دهد; برخی از مواد پلاستیکی زیرا علاوه بر این از گرافن و تابع حرارتی.

C، در صنعت باتری لیتیوم یون لیتیم آهن فسفات به عنوان قدرت باتری لیتیوم یون است یکی از نگران ترین مورد مواد کاتد وجود مشکل رسانایی ضعیف. ممکن است برای بهبود هدایت الکتریکی فسفات آهن لیتیم تا حدودی با استفاده از پودر گرافیت معمولی اما این وضعیت ایده آل برسد. اگر استفاده از پودر گرافن بر روی سطح فسفات آهن لیتیم تغییر یافته، می تواند تا حد زیادی بهبود هدایت فسفات آهن لیتیم، کاهش مقاومت باتری موجب افزایش باتری ظرفیت بالا فعلی.

نرم افزار تنها بخشی از زمینه های کاربردی گرافن، چشم انداز کاربرد آن بسیار گسترده ای که توسط انجمن علمی در داخل و خارج از کشور به رسمیت شناخته شده است. بنابراین، توسعه گرافن فعال تولید و تحقیق موضوع استراتژیک علم مواد و شایسته ی توجه ما است.