فوم مبتنی بر اکسید گرافن برای تمیز کردن آب کثیف

محققان در دانشگاه واشنگتن با استفاده از ورق های اکسید گرافن ایجاد biofoam است که می تواند تبدیل آب کثیف به نوشیدن آبrتوانسته اند. خود امید است که در کشورهای آن ممکن است به آب کثیف را با استفاده از این مواد آن تبخیر و جمع آوری آب شیرین خواهد بود که در آن مقدار زیادی از نور خورشید است.

این روش جدید ترکیبی از باکتری ها تولید سلولز و گرافن اکسید به صورت biofoam دو لایه. فرایند تولید گفته می شود بسیار ساده و نانو سلولز شبکه فیبر توسط باکتری ها تولید توانایی عالی برای انتقال آب از بخش عمده ای به سطح آبی در حالی که به حداقل رساندن حرارت پایین آمدن است. مواد ساختار دو لایه با جذب نور nanocellulose پر اکسید گرافن در بالا و بکر nanocellulose در پایین است. هنگامی که این معلق در آب، آب در واقع قادر به رسیدن به سطح بالا که در آن اتفاق می افتد تبخیر است. تابش نور بالای آن و آن را به گرما تبدیل می کند به دلیل اکسید گرافن; اتلاف گرما به آب فله زیر توسط لایه nanocellulose بکر به حداقل برسد. این روش حرارت نه هدر رفته اما محدود به لایه ای که در آن تبخیر واقع اتفاق می افتد.

سلولز در پایین biofoam بی لایه عمل به عنوان یک اسفنج آب تا اکسید گرافن نقاشی که تبخیر سریع رخ می دهد. آب تازه منجر به راحتی از بالا ورق جمع آوری می شود.

فرایند که در آن biofoam بی لایه واقع تشکیل شده است همچنین رمان است. با توجه به این تیم به طور مشابه به چگونه صدف مروارید باعث می شود کار می کند - باکتری ها به شکل لایه از الیاف nanocellulose در آن تکه های اکسید گرافن تعبیه کنید.

در حالی که کشت باکتری برای خمیر محققان تکه های اکسید گرافن را اضافه. در یک نقطه خاصی در روند متوسط با اکسید گرافن برداشته می شود و متوسط تازه معرفی شده است. که لایه بعدی فوم تولید می کند. رابط کاربری این گزارش بسیار قوی و مکانیکی قوی است. Biofoam جدید ساخت آن را یک ابزار مناسب رشد و ترقی برای تصفیه آب و نمک زدایی بسیار سبک و ارزان قیمت را, هم.

تیم اضافه شده که فرایند سنتز آنها همچنین اجازه می دهد علاوه بر این از دیگر مواد خورشید به فوم که افزایش میزان باکتری ها و آلاینده های دیگر، و آن را امن به نوشیدن.


منبع: